Płyn do dezynfekcji, czy powinienem go mieć?

W dobie pandemii, każdy z nas zastanawia się, jak zadbać o siebie i swoich bliskich. Kupujemy maseczki, rękawiczki, izolujemy się od obcych nam osób. To wszystko po to by jak najbardziej zmniejszyć ryzyko zachorowania. Jednak, co zrobić w wypadku, kiedy wyjdziemy już z domu i nie zabierzemy ze sobą rękawiczek?

W takim wypadku, warto zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji rąk. To produkt wielorazowego użytku, nie musimy przecież wyrzucać go za każdym razem, jak gumowe rękawiczki. Płyn odkazi nasze dłonie, a my nie będziemy przyczyniać się do nadmiernej produkcji śmieci.

Wystarczy jedna kropla.

Płyn do dezynfekcji rąk jest niesamowicie wydajnym produktem, który na stałe powinien zagościć w naszych domach. Warto, również nauczyć swoje dzieci, nowego nawyku. Oprócz samego mycia rąk, warto również je odkażać bowiem nie zawsze mamy możliwość skorzystania z łazienki.

Dezynfekcja ułatwia nam funkcjonowanie w obecnej sytuacji, a dodatkowo zapewnia komfort psychiczny. Pamiętajmy jednak, że przesada nawet w dezynfekcji może przynieść negatywne skutki. Dezynfekuj dłonie tylko wtedy, kiedy rzeczywiście miałeś/miałaś kontakt z potencjalnymi zanieczyszczeniami. Nadmierne stosowanie żelów czy płynów wysusza dłonie. Wystarczy tylko kropelka!