Jak dieta pomaga zadbać o zdrowie?

Nie jest tajemnicą, że w obecnych czasach moda na zdrowie ogromnie zyskuje na popularności. Warto jednak zastanowić się, co tak naprawdę składa się na zdrowy styl życia. Jednym z jego najważniejszych elementów jest prawidłowa dieta. Zdrowe żywienie bez wątpienia ma istotny wpływ na unikanie chorób. Według czasopisma naukowego The Lancet, aż jeden na pięć zgonów związany jest z nieprawidłową dietą.

Prawidłowe żywienie przede wszystkim powinno dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach. Dzięki temu organizm nie będzie narażony na niedobory, które w konsekwencji mogą prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń. W prawidłowej diecie powinno się także ograniczać te składniki, których nadmiar przyczynia się do powstawania chorób.

Są to przede wszystkim nasycone kwasy tłuszczowe oraz sól. Nadmierne ich spożycie prowadzi głównie do chorób układu krążenia, takich jak: nadciśnienie, miażdżyca czy zawał serca. Świetnym uzupełnieniem prozdrowotnego działania prawidłowej diety jest aktywność fizyczna, która również pomaga utrzymać dobry stan naszego organizmu.